تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - خصوصی سازی و سرمایه گذاری تشدید کننده بیکاری

متاسفانه به علت عدم اطلاع مسئولین از وضعیت بازار کار، راه و حل های پیشنهادی که از سوی رسانه ملی تبلیغ می شوند بسیار یک جانبه و تک بعدی هستند. هیچ گاه نمی توان با تک بعدی نگریستن، مشکلات عظیمی را که گریبان جوانان را گرفته و آنان را از ازدواج و تشکیل خانواده باز داشته است رفع نمود. جهت شفاف شدن موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

نرخ تورم: نرخ تورم در جهتی که کالاهای مصرفی مردم دارای قیمت ثابتی باشند امری مثبت است اما نه در جهت رکود و ایجاد بیکاری امری منفی است. متاسفانه دولت روحانی تاکید در پایین اوردن نرخ تورم به قیمت زیان دهی بسیاری از کارخانه ها و تولیدی های را دارد اما قیمت کالاهای مصرفی رشد فزاینده ای داشته اند. میانگین نرخ تورم ضد اشتغال (بعد منفی کاهش نرخ تورم) و نرخ تورم مربوط به کالاهای مصرفی (بعد مثبت کاهش نرخ تورم) عددی است که اعلام می شود. اما کاهش نرخ تورم مربوط به کالاهای ساختمانی و صنعتی و ... است که میانگین نرخ تورم را پایین اورده و نه قیمت کالاهای مصرفی، در نتیجه این شکل از کاهش دستوری و قلدروار نرخ تورم تنها بیکاری را تشدید کرده است.

خصوصی سازی: متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از پالایشگاهها و تولیدی های وگذار شده به بخش خصوصی بعد از چند سال به کلی محو شده اند و بیکاری را چند برابر کرده اند. آیا این خصوصی سازی باعث رفع بیکاری شد که مسئولین مدام دم از خصوصی سازی می زنند؟ خصوصی سازی افراطی مشکلات جدی را پیش روی جوانان قرار داده است که عبارتند از:

1- نگاه سودجویانه و استثمار وار به جوانان برای کسب سود به شیوه صهیونیسم:

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی چنان فشاری به کارمندان خود وارد می اورند که این کارمندان بعد از مدتی موقت مجبور به ترک کار می شوند و گروهی دیگر جایگزین انها شده و این سیکل به دلیل حجم زیاد متقاضی کار و سوء استفاده امپریالیسم خصوصی از بیکاری جوانان ادامه می یابد.

2- عملکرد ضعیف شرکتهای خصوصی به دلیل خط مشی نامشروع و مدیریت ضعیف

 اولا این واگذاری ها (واگذاری های شرکتهای ملی به بخش خصوصی یا همان سرمایه دارها) بر اساس رانت و یا در سالم ترین وضع بر اساس سرمایه و پول افراد است و نه عملکرد و اخلاق افراد، لذا افرادی سودجو و سرمایه دار مدیریت این کارخانه ها را گرفته و هیچ کارایی ندارند.

3- برخی از صنایع اگر به بخش خصوصی واگذار شوند بسیار خطرناک است.

متاسفانه صنایعی که اصلا رقابت پذیر نیستند و با دارایی های ملی این مرز و بوم در ارتباط اند نباید خصوصی شوند مثل پالایشگاهها و یا صنایع مس و فولاد و ...
زیرا این صنایع رقابت پذیر نیستند و عملا اموال ملی و بیت المال را در اختیار عده ای چپاولگر قرار می دهند.

4- عدم امنیت شغلی در بسیاری از شرکتهای خصوصی

بنا به دلایل ذکر شده در موارد فوق، احتمال ورشکسته شدن و عدم سوددهی بسیاری از شرکتهای خصوصی بالاست که امنیت شغلی را پایین می اورد. در ضمن بسیاری از شرکتهای خصوصی بنا به سیاست های استثماری خود هر چند وقت یکبار نیروهای خود را اپدیت می کنند و این نیز تشدید کننده عدم امنیت شغلی است لذا جوان نمی تواند با خیال راحت ازدواج کند.

5- به باد دادن سرمایه های خرد مردم

پر و بال دادن به کارخانه های خصوصی از طریق فروش سهام آنها و وادار کردن مردم به هدایت سرمایه شان به سمت این بنگاههای فساد، موضوعی است که باعث از بین رفتن سرمایه های بسیار اندک  مردمی شده است که با رنج و زحمت و نه با چپاولگری و استثمار، این سرمایه را کسب کرده اند. دقیقا به همین دلیل است که مردم بانک را به سرمایه گذاری در این بنگاهها ترجیح داده اند زیرا سیاست این سیستم سرمایه داری به اصطلاح ایرانی اسلامی را فهمید ه اند که شعارشان "تولیدی های سود ده مال ما و ضرر ده مال مردم " است. در ضمن باید اشاره کرد که دلیل ورشکستگی بانکها هم هدایت اجباری سرمایه مردم به سمت تولیدی هاییست که آنقدر عقب مانده و زیان ده هستند که توان پس دادن اصل پول تسهیلات بانکی را هم ندارند تا چه رسد سود آن. آنگاه این بنگاهها که بانکها را ورشکسته می کنند، با سرمایه های اندک مردم چه می کنند؟

6- توقعات سنگین شرکتهای خصوصی از جوانان فارغ التحصیل برای استخدام سبب بیکاری جوانان شده است، کافی است اگهی های استخدام این شرکتها را مرو کنیم " جوانی زیر 25 سال با مدرک فوق لیسانس و دارای حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه تخصصی شرکت ما" مسلم است این شرط را تقریبا هیچ کس نمی آورد.

7- استخدام بی رویه دختران و بیکاری پسران
استخدام دختران توسط شرکتهای خصوصی امر بدیهی و با هدفی بدیهی است که بارها در مورد آن و پیامدهای آن در این انجمن بحث شده است.

8- تولید به هر قیمتی

 تولید لزوما همیشه خوب نیست. این چیزی است که دولتمردان ما باید درک کنند. هر چند وقت یکبار به صورت تک بعدی به موضوعی نگاه کرده و بعد از چند سال در آن می مانند مثل مسئله زاد و ولد که یک مدت کاهش جمعیت خوب بود و یک زمان بد و برای هر دو حالت احادیثی فراوان گفته شد!!!!!!
در سالهای اخیر تعدادی چپاولگر به جان طبیعت این مرز و بوم که مهم ترین بیت المال است افتادند لذا در سالهای اخیر شاهد تاسیس کارخانجاتی با مصرف آب فراوان در مناطق خشک کشور (مثل یزد و کرمان) هستیم که با صراحت تمام ته مانده ذخایر آب این مملکت را با تکنولوژی های عقب مانده وارداتی خود از چین می مکند.
چرا تا این حد تک بعدی به موضوع اشتغال باید نگاه شود؟ اگر قرار باشد برای چند میلیون بیکار کارخانه بزنیم، آیا فکر کشش این کشور خشک شده است؟ چرا توریسم یکی از منابع درآمد و اشتغال جوانان نباشد؟ می دانستید 98 درصد درآمد سوئیس که کشوری توسعه یافته و صنعتی است از توریسم است؟ ایران که خیلی بیشتر توانایی جذب توریست دارد! و چرا تجارت منبع اشتغال و درآمد جوانان در کنار تولید نباشد؟ نگاهی به کشور امارات بیندزایم. توریسم انواع مختلف دارد: توریسم گردشگری، توریسم علمی(جذب دانشجو از خارج از کشور)، توریسم پزشکی و ... لذا تنها راه اشتغال و بهبود اقتصاد تولید نیست بلکه تولید یکی از آن راههاست و نگاه تک بعدی به مسائل این کشور نشان دهنده بی کفایتی مسئولین است. متاسفانه هیچکدام از مسئولین حرف جدیدی ندارند و همه از روی هم نگاه می کنند. همچنین توسعه روستاها و توسعه کشاورزی و دامپروری و دادن امکانات برای زندگی مناسب در روستاها هم ایده بسیار مناسبی برای عدم نیاز جوانان این کشور به استثمارگران است اما اگر این کارخانجات ضد آب بگذارند ابی بماند. (جالب است که مسئولین در خیلی جاها از توسعه روستایی هم حرف می زنند اما در کنارش از تولید بی برنامه صنعتی هم می گویند  که با هم در تضاد است.

برای اینکه ما هم تک بعدی نگاه نکنیم، خصوصی سازی برخی اوقات خوب است و برای برخی صنایع مثل صنایع غذایی و کالاهی رقابتی و ... خوب است اما برای همه صنایع بخصوص صنایعی که با ثروت ملی سروکار دارند سم است. خصوص سازی محدود اما با برنامه و نظارت شدید قابل قبول است اما نه خصوصی سازی افراطی. تولید خوب است اما نه هر حجم از تولید در هر جا و به هر قیمتی،  تولید نباید تنها راه امرار معاش جوانان بماند. (آقای جهانگیری تنها راه اشتغال جوانان را تولید و سرمایه گذاری خارجی می دانند که باز تک بعدی است)

از خوانندگان محترم خواهشمندم این مطلب یا گزیده ای از این مطلب را در بسیاری از وبلاگها و کانالهای اجتماعی قرار دهند تا پخش شود و اذهان عمومی از این وضع یک جانبه و تک بعدی خارج شود و نقد جدی صورت گیرد.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 فروردین 1396
نظرات()   
   
reverse phone number
جمعه 3 آذر 1396 02:07
This text is worth everyone's attention. Where can I find out
more?
purchasing timex
یکشنبه 21 آبان 1396 12:10
I'm extremely impressed with your writing skills as
well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you
customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it's rare to see
a nice blog like this one nowadays.
Carlos Eduardo Correa da Veig
یکشنبه 21 آبان 1396 09:37
Hi to every single one, it's really a pleasant for me to pay a quick visit this website, it includes important Information.
timex enjoy
جمعه 19 آبان 1396 19:27
It's difficult to find well-informed people on this subject,
however, you seem like you know what you're talking about!
Thanks
Lelio Vieira Carneiro Junior
جمعه 19 آبان 1396 06:52
Simply want to say your article is as astounding.
The clearness in your post is just great
and i can assume you're an expert on this subject.
Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to
date with forthcoming post. Thanks a million and please
carry on the enjoyable work.
What is the Ilizarov method?
شنبه 1 مهر 1396 16:55
Hi this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs
use WYSIWYG editors or if you have to manually code with
HTML. I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
فائزه
سه شنبه 28 شهریور 1396 09:54
ممنون و موفق باشید
What is leg length discrepancy?
دوشنبه 6 شهریور 1396 11:15
Hello! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate!
He always kept talking about this. I will forward this post to
him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!
How do I stretch my Achilles tendon?
جمعه 3 شهریور 1396 15:37
Hi friends, how is everything, and what you wish for to say regarding this
paragraph, in my view its genuinely amazing in support of me.
Why is my Achilles tendon burning?
یکشنبه 15 مرداد 1396 20:41
Fastidious answer back in return of this matter with solid arguments and describing all about that.
muigallagos.jimdo.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 20:13
I constantly spent my half an hour to read this website's
content every day along with a mug of coffee.
What is distraction osteogenesis?
یکشنبه 15 مرداد 1396 18:11
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to more added agreeable from you!
However, how can we communicate?
understoodbyte882.snack.ws
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:10
Whoa! This blog looks exactly like my old one! It's on a
entirely different subject but it has pretty much the same page layout and design. Wonderful
choice of colors!
http://holmandubdexboew.jimdo.com/
یکشنبه 8 مرداد 1396 21:16
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a
blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of
this your broadcast provided shiny transparent concept
What causes the heels of your feet to burn?
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:45
Thanks in favor of sharing such a fastidious thought, post is pleasant, thats why
i have read it entirely
How long will it take for my Achilles tendon to heal?
جمعه 6 مرداد 1396 17:45
I always emailed this website post page to all my
associates, since if like to read it then my links will too.
Why do they call it the Achilles heel?
پنجشنبه 5 مرداد 1396 13:29
After I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I recieve
four emails with the exact same comment. Perhaps there is a
way you can remove me from that service? Appreciate it!
What do you do for Achilles tendonitis?
جمعه 30 تیر 1396 04:02
Keep on writing, great job!
http://hirokonevilles.weebly.com/blog/treat-leg-length-difference-with-shoe-lifts
شنبه 3 تیر 1396 15:46
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get
listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get
there! Many thanks
bettyekeaveney.jimdo.com
جمعه 12 خرداد 1396 14:46
Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed
to be on the net the easiest thing to be aware of.
I say to you, I certainly get annoyed while people consider worries that they plainly don't know
about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having
side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks
http://dortheyraynoso.jimdo.com/2015/06/22/hammer-toe-symptoms-pain
جمعه 29 اردیبهشت 1396 04:10
Hello! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any
suggestions?
manicure
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 08:27
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with a few pics to drive the message
home a bit, but instead of that, this is magnificent blog.
An excellent read. I'll certainly be back.
http://azaleemarzocchi.wordpress.com/2015/01/01/treatment-for-severs-disease-and-child-heel-pain
شنبه 16 اردیبهشت 1396 17:09
My brother suggested I would possibly like this blog.
He used to be entirely right. This post truly made my
day. You can not believe simply how a lot time I had spent for this info!
Thanks!
http://melissahade.wordpress.com
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 10:19
Just what I was searching for, thanks for posting.
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 10:11
Hi, i believe that i noticed you visited my site thus i came to go
back the choose?.I am attempting to find issues to improve my website!I suppose
its ok to make use of some of your concepts!!
manicure
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 21:15
Good post. I learn something totally new and challenging on websites I
stumbleupon everyday. It's always exciting to read content from other writers and practice a
little something from other web sites.
BHW
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 11:31
Spot on with this write-up, I actually feel this amazing site needs a great deal more attention. I'll probably be returning to
read more, thanks for the advice!
شنبه 2 اردیبهشت 1396 17:27
فانتزی زندگیت چقدر شبیه اینه؟
شنبه 2 اردیبهشت 1396 17:26
فانتزی زندگیت چقد شبیه اینه؟
شنبه 2 اردیبهشت 1396 17:20
فمینیسم رو نمیشه نابود کرد مگر اینکه خدا یه معجزه ای کنه و خود خودش دست به کار بشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]