کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - توهین وقیحانه مولاوردی به امت حزب الله و انتقاد بی شرمانه او به حکم مراجع در مورد عدم حضور زنان در والیبال مردان!

شهیندخت ملاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در فیسبوک به ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه واکنش نشان داد.

به گزارش تابناک؛ متن یادداشت شهین‌دخت مولاوردی چنین است؛

امشب پیروزی غرورآفرین تیم ملی کشورمان در برابر تیم آمریکا در لیگ جهانی والیبال کاممان را شیرین کرد. بالاخره بعد از ماهها اما و اگر برای حضور زنان در ورزشگاه این مسابقات به میزبانی ایران برگزار شد.

ضمن ادای احترام به رأی و نظر مراجع عظام، در این مدت تمام تلاشمان بر این بود و هست تا این موضوع به مسئله و هزینه‌ای برای کشور تبدیل نشود و با رعایت تمامی جوانب و ملاحظات شرعی و عرفی و قانونی ضمن احترام و توجه به دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های بخشی از جامعه، به خواسته و مطالبه مشروع بخشی دیگر از جامعه هم پاسخ داده شود. بدیهی است این تلاشها معطوف به حضور بی‌قید و شرط و به هر بهایی آن هم در همه رشته‌های ورزشی نیست، این در حالی است که تمام این قیل‌وقال‌ها نه برای تماشای ورزش فوتبال و شنا و بوکس و کشتی بلکه برای تماشای ورزش والیبال است که تا دو سال پیش منع خاصی نداشت و امری عادی تلقی می‌شده است.

سؤال این است آیا در این دو سال شرایط و اوضاع و احوال تماشای این بازی‌ها تغییر اساسی پیدا کرده که حکم آن نیز باید مشمول تغییر شود؟ آیا با این اوصاف کشور خود را ناتوان از مدیریت و کنترل این موضوع ساده و تعبیه سازوکارها و ایجاد زیرساخت‌های لازم معرفی نمی‌کنیم؟ مگر در همین کشور طرح سالم‌سازی دریا پیاده نشده است؟ در همین سفرهای استانی و در سخنرانی‌های عمومی رییس‌جمهور یا در اماکن مذهبی با اتخاذ تدابیر لازم زن و مرد در کنار هم حضور دارند چه اتفاقی می‌افتد؟ چرا عده‌ای هنرشان پیچیده کردن مسایل و دشوار کردن حل آن است تا گرهی که با دست باز می‌شود را با دندان هم نتوان باز کرد؟ و با تبدیل یک مسئله ساده به مسئله چندمجهولی بدین ترتیب تمام بار اسلامیت نظام بر دوش زنان گذاشته شود.

بویژه در آستانه سالگرد انتخابات ۲۴ مرداد ۹۲ که همه اعضای دولت بشدت درگیر ارائه گزارش و برنامه‌های متعدد برای گرامیداشت این حماسه سیاسی هستند، طوری وانمود شد انگار هم و غم ما جز این نیست و تمام فعالیت‌های خود را تعطیل کرده‌ایم و شبانه‌روزی در تکاپوی تحقق این موضوعیم. البته این سناریو از ماهها پیش کلید خورده بود، همان زمان که سعی کردند به دروغ از قول من این موضوع را در صدر مطالبات زنان قرار دهند و بر اساس آن چه تحلیل‌ها که ارائه ندادند.

بالاخره این موضوع در صدر منکرات جای گرفت، غافل از آنکه به راحتی از کنار منکرات بزرگ‌تر عبور می‌کنیم و سرمان را یواشکی برمی‌گردانیم تا مبادا خطی بر وجدانمان بیافتد: زندگی ۵۰۰۰ زن کارتن خواب در تهران، آمار ۹ درصدی معتادان زن از کل معتادان که در ۵ سال اخیر دو برابر شده است، آمار ۳۲ درصدی مرگ‌ومیر زنان ناشی از اعتیاد، رواج افسردگی و رسیدن سن اعتیاد به ۱۳ سال در بین دختران و تغییر الگوی مصرف آنها از مواد سنتی به مواد صنعتی و روانگردان که منجر به لذت و هیجان و شادی کاذب می‌شود، وجود دو میلیون کودک کار در کشور و... قله‌ای از کوه یخی است. همزمان خبر تجاوز گروهی ۶ مرد معتاد زیر پلی به دختر ۱۱ ساله‌ای که کودک کار است هم منتشر شد. خبری که در هیاهوهای اخیر گم شد و دریغ از واکنشی کوچک به این عمل شنیع و غیر انسانی که به فرموده مولای متقیان از شنیدن آن انسان اگر بمیرد رواست.

در چند هفته اخیر شدیدترین هجمه‌ها و حملات را از جانب کسانی که اکثریت واجدین شرایط دو سال پیش در چنین روزهایی بر روش‌ها و رویکردها و رویه‌های آنان خط بطلان کشیدند تحمل کردیم، کسانی که ۸ سال در غار کهف خود خزیده بودند در این دو سال از هیچ کوششی برای پاشیدن بذر ناامیدی و دلسردی در میان مردم دریغ نورزیده‌اند.

جماعت مقدس‌نما و مدعی دیانتی که با صدور اطلاعیه پشت اطلاعیه و خط‌ و نشان کشیدن‌های پی‌درپی از زلزله به پا کردن در روز مسابقه و برخورد خونین تا قبیح‌ترین و مشمئزکننده‌ترین اهانت‌ها و توهین‌ها که لایق خودشان بود، زنان و دختران پاکدامن و عفیف این سرزمین را خطاب قرار دادند. کسانی که نام یاران خدا را بر خود نهاده‌اند به رغم توصیه دیگران به حیا، برای نهی از یک منکر ده‌ها منکر دیگر مرتکب شدند، الفاظی که قلم از یادآوری و نوشتن آن شرمسار است و مصداق بارز چندین عنوان مجرمانه در قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

اگر روزی زنان و دختران عزیزمان این جماعت را ببخشند بی‌تردید فراموششان نخواهند کرد و در حافظه تاریخی خود این روزها را به یاد خواهند سپرد.


چند نکته درباره اظهار نظر مولاوردی:
۱- خانم مولاوردی هیچ توضیحی درباره اقدام حضور چند زن در سالن مسابقات مردان و دهن کجی نظرات مخالف مراجع تقلید نسبت به حضور زنان در ورزشگاه ها نداده است. مخالفت مراجع تقلید با حضور زنان منحصر به این دولت نبوده و در دولت احمدی نژاد نیز صریحا به این مسئله واکنش نشان دادند. ولی تلاش خانم مولاوردی برای سیاسی جلوه دادن این مسئله را باید کاری نادرست برشمرد. 
۲- خانم مولاوردی در نوشته خود، به این مسئله اشاره نکرده است که چرا مسئله «حضور زنان در ورزشگاه های مردان» است؟ چرا وی تلاش نمی کند که زنان در ورزشگاه های زنان حضور یابند و ورزشکاران زن را تشویق کنند و این مسئله را به کلی نادیده گرفته است؟
۳- شهیندخت مولاوردی در بخشی از نوشته خود به ارائه آمارهایی از وضعیت زنان داده است که مستقیم و غیر مستقیم نتیجه سیاست های فمینیستی و لیبرالی جناح همفکر وی در بدنه دولت در طی سال های گذشته است. چند برابر این آمار ها برای مردان جامعه وجود دارد ولی هیچ مسئولی آنرا فریاد نمی زند. و هیچ سازمانی وجود ندارد که آنها را مطرح سازد.
۴- مولاوردی که خود را ملزم به پیگیری این طرح می داند، به این مسئله اشاره نکرده که در جامعه ای که حضور مردان در بسیاری از اماکن و جاهای زنانه با محدودیت مواجه است و مردان حق ورود به بسیاری از جاها (مثل ورزشگاه های زنان) را ندارند آیا این کار وی نوعی خشونت و ایجاد تبعیض علیه مردان هست یا خیر؟ ) و آیا مگر زنان با پوشش اسلامی به مسابقات ورزشی نمی پردازند پس چرا مردان از فرسنگ ها دورتر حق نزدیک شدن به ورزشگاه های آنها را ندارند؟
 ۵- مولاوردی توضیح نداده است که از ایجاد تبعیض جنسیتی علیه مردان در مسئله حضور زنان در ورزشگاه های مردان، چه هدفی را دنبال می کند؟
۶- با وجود کاهش جمعیت شیعیان و مسئولیت مهم معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، مولاوردی نگفته است که با وجود چنین مسائل مهمی، چه تلاشی برای حل این مشکل کرده است؟ آیا تلاش وی برای حضور در ورزشگاه های مردان، خلاف سیاست های کلان کشور در صیانت از فرهنگی سنتی ایرانی و حفظ بنیان خانواده و رواج بی بند و باری به شمار نمی رود؟

لازم به ذکر است که علارغم مخالفت مراجع عظام تقلید، جماعت روشنفکر و رسانه هایشان، موضوع ورود زنان به ورزشگاه های مردان را مطرح ساختند که در نوشته ها و مطالب متعدد به این مسئله اشاره کردیم که نوعی توهین و تبعیض علیه مردان است.  

نظرات()   
   
abcya hook
پنجشنبه 2 اسفند 1397 05:40
Love post, thank
math playground green mission
پنجشنبه 2 اسفند 1397 05:39
Good post, thank
How much can you grow from stretching?
سه شنبه 10 مرداد 1396 00:07
Excellent, what a website it is! This weblog gives useful data to us, keep it
up.
What causes pain in the back of the heel?
شنبه 7 مرداد 1396 00:00
Hi, Neat post. There is an issue together with your web site
in web explorer, would check this? IE still is the market leader and a large part of people will pass over your magnificent writing due to this problem.
یکشنبه 31 خرداد 1394 13:03
میلاد جان دوستت داریم .
یکشنبه 31 خرداد 1394 10:34
VA AMA HAGHIGHAT POSHT SAR HAIHAOY MOHANDESI SHODEH BARAY BANOVAN BE VARZESHGAH CHIST?
AZ zamani ke Ghay Rohani sar kar amadand joloy RANT BAZI va EKHTELAS tavasot bazi aghayan por nofoz ra ta anjayee ke tavanestand gereftand in aghayan por nofoz az harbehay concert zanan varzeshgah 5+1 estefadeh kardeh ba hiahoy ergh eslami yek dasteh az baradaran khosh ghalb va mazhabi ma ra bar angikhteh ba mohandesi kamel baray doolat ma moshkel sazi kardeh va jav ra masmoom kardeh ta betavanand ba feshar az doolat chizayee ra ke mikhahand (rant bazi ekhtelas) begirand...in aghayan hamon farad agar in doolat ham hamanand doolat gozashteh be in goroh sar tazim forod avarand va ejazeh ekhtelas va rant abzi be in aghayan bedahand farday anrooz tavasot hami aghayan mosalmantarin va namayandehtarin doolat bar hagh khopda namideh mishavad...hich shaki be in mozo nakonid...tamam in hiahoy vorod zanan be stadium valiball faghat mohandesi shodeh tavasot aghayan ba nofoz rant khar in jamehe slami ma hastand hamin
khodavand hame ma ra agah konad ke jamehe eslami zibayeee baray khodeman va Agha Imam Zaman besazim...
In nazarat in haghir ast agar naagahaneh be afardi jesarat kardeh ya baes asabanyat afraid inja gardidam mara be bozorgvari khodetan bebakhshid va ejazeh dahid nazarat mokhtalef inja sabt gardad be ghoul Aghay Bichareh nazarat mokhtalef baes taraghi jameh eslami ma mishavad...enshallah ke namazo roozeh man ghabool hagh bashad!
پاسخ میلاد حمیدی : البته به نظرم این حرف درست نیست که ما بگوییم چون آقای روحانی جلوی رانت را گرفته این مخالفت ها صورت می گیرد. چون در دوره آقای احمدی نژاد هم این مخالفت ها بوده است. لیکن در دوره آقای احمدی نژاد اصلا به هیچ کدام از این اعتراضات ترتیب اثر داده نمی شد و خفقان شدیدی وجود داشت.
اتفاقات بسیاری در دوران ریاست جمهوری قبلی افتاد که چشم و گوش مردم و گروه ها به یک سری مسایل باز شد و دیگر به این راحتی ها سر مردم کلاه نمی رود.
دومین نکته شخصیت تند و فمینیست گرای خانم مولاردی است که بر کسی پوشیده نیست.
معاون قبلی زنان به دلیل اینکه از جناحی بود که آن جناح خودش را منصوب به راستگراها می دانست کمتر زیر ذره بین بود و به او اطمینان داشتند و اینکه این اتفاق یعنی حضور زنان در مسابقات والیبال در زمان احمدی نژاد اتفاق افتاد به این دلیل بود که هیچکس فکرش را نمی کرد از وی چنین کاری سر بزند. (منظورم افکار عمومی مردم) است.
اتفاق بد دیگری هم که وجود داشت احمدی نژاد برای نشاندن وزیر زن خیلی پافشاری کرد و این منجر به قطع رابطه او با مراجع بود و او از فرامین رهبری هم سرپیچی هایی داشت که در آرشیو اخبار و اذهان مردم هست.
همه اینها باعث خارج از کنترل شدن اوضاع شده بود.
اینکه در دولت قبلی اعتراض نمی شد به دلیل جو بد و بد اخلاقی بود که وجود داشت و دولت به هیچ وجه انتقاد پذیر نبود.
بعد از فتنه 88 کشور در شرایط متزلزلی در جهان قرار داشت و اینها باعث می شد که همه می گفتند بگذارید بدون فتنه و بهانه این دولت بگذرد و تمام شود.
واقعا همه مسئولین و مردم فقط منظر بودند عمر آن دولت رودتر به پایان برسد.
این چیزهایی است که وجود داشت و صرفا نظر شخصی بنده نیست.
لذا خیلی از موارد بیش از ورزشگاه رفتن زنان ممکن است وجود داشته که چشم پوشی شده بخاطر اینکه به قول معروف لجن را هم نزنند و اوضاع بدتر نشود.
بنابراین دلیل نمی شود که مردم و دولت و احزاب دنبال اصلاح یک سری امور نباشند و این بی نظمی و خودسری به دولت های بعد به ارث برسد.
بنابراین نمی توان اعتراض بر حضور زنان در ورزشگاه ها را پای دشمنی با دولت کنونی نوشت.
به انضمام این که این موضوع اصلا موضوع مهم و کلانی نبوده است.
منتها این سیاست فمینیست هاست که موضوعات مورد هدف خود را بزرگ می کنند و با این روش ها می خواهند به هدف های خود برسند .
این هم بیداری من و شما را نیاز دارد و هم بیداری مسئولین را که به جای قرار گرفتن زیر بازی اینها و ترسیدن از چنگ و دندان های اینها کامل کشور را در جهت اهداف و سیاست های سرمایه داری مثل بی دین کردن مردم و رواج بی بند و باری قرار دهیم.
یکشنبه 31 خرداد 1394 06:21
ملتی که آرمانشون رفتن زنها به ورزشگاه مردها باشه همون بهتر که توی فساد و رانت و پارتی بازی و اختلاس خفه بشن.
شنبه 30 خرداد 1394 23:35
نظر مراجع مثل آیت الله مکارم منفی بوده برای حضور زنها در ورزشگاه.
فینگلیسی نویس بدجنس چرا از بین اینهمه پیغمبر جرجیس رو انتخاب کردی؟
این استاد منزوی رو از کجا پیدا کردی؟
مگر این مرجع تقلیده مگه فقیهه؟
یکبار گفتی مردها برن ورزش زنها رو ببینن؟
چرا انقدر خاین به مردهایی؟ چرا انقدر زن زده زن ذلیلی؟
برو پی کارت دیگه. اه اه
شنبه 30 خرداد 1394 22:40
khaheshmand m bedoon gharz nazarat in ostad hozeh elmieh ghom ra kamelan chandin bar bekhanid
عکس طنز
شنبه 30 خرداد 1394 17:22
http://nakhaei.persiangig.com/image89/q9/2.jpg
شنبه 30 خرداد 1394 12:39
امین زاده استعفای خودش به دلیل عدم حضور زنان در ورزشگاه رو با تکذیب استعفایش پس گرفت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
html] [/html]
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic